3 Mayıs 2012 Perşembe

AVENE Hydrance Optimale UV20 Legere 40 ml Kullanım

Avene Hydrance Optimale UV 20 Legere(Hassas Karma Ciltler İçin, Güneş Koruma Faktörlü Nemlendirici Krem)


Kullandığım ve nafile yere para döktüğüm onca kremin ardından, Avene almaya karar verdim. 40ml"lik plastik ambalajda, yaklaşık 47-63 TL arasında (eczaneye göre değişen) fiyatlarla satılıyor.(Artık market reyonlarındaki kremlerin bile 40-50 TL olduğunu düşünürsek ucuz gibi...)


Gelelim kreme. Plastik ambalajları sevmiyorum. Sağlıklı ve güvenli bulmuyorum ama ne gelir elden. Krem, plastik tüpte... Kokusuz (Gerçi almadan önce yabancı sitelerde, yorumlar okudum. Pekçok yorumda; "hoş kokulu-ferah" demişler! Nasıl iş anlamadım :) Kullandığım tüm avene ürünleri kokusuzdu. Ki, kozmetik ürünlerin de kokusuzu makbul. Yurtdışında farklı bi ürün serileri mi var bilinmez ! Neyse..) Yoğun yapıda ama yağsız olduğu söylenen bir krem. Azıcık bi miktarı bile tüm yüzünüze yetenlerden. Herşeye alerjik tepki veren, hassas bi cildim var. Arada yalan yanlış ürünler sürünce çıkan sivilceleri saymazsak, sivilce problemim yok. Bir de, yağlı yapıdaki kremleri kullanmam halinde cilt altında beyaz yağ noktacıkları oluşuyor. ("Komedon" diyorlar) Bunları söylememin nedeni şu : Kremi sürünce bu şikayetlerim hortlamadı. (Ki, bence iyi bişi) İstenmeyen herhangi bi reaksiyona neden olmadı. Koruma faktörlü olması bonusu. 20 koruma faktörlü kremin, (Cildinizin güneşe karşı ekstra bi hassasiyeti yoksa) yeterli olacağını zannediyorum. 


Sonuç : "Cildim hassas ve karma, nemlendireyim derken sivilceye boğulmayayım" diyorsanız...Anti aging, aydınlanma vs gibi beklentileriniz yoksa... Elastikiyet kaybı gibi dertleriniz yoksa... Nispeten uygun fiyatlı bi krem arıyorsanız..."Elli tane kremle uğraşamam hem nemlendirsin-hem güneş koruma faktörlü olsun" diyorsanız, denemenizi öneririm. 


Kendi açımdan; anti aging beklentimi karşılamıyor. Çoktan yeni nemlendirici arayışlarına giriştim bile. Ancak; sivilce-komedon vb oluşturmaması, aklımın bi kenarında kalacak. Daha iyisine rastlamazsam yeniden alabilirim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder