14 Mayıs 2012 Pazartesi

Bioder Tüy Azaltıcı Serum (Yüz için) Kullanım

Bioder Tüy Azaltıcı Serum, Yüz için; eczane fiyatı 44TL... Bense, kozmetik dükkanlarından birinden 30TL'ye aldım. 2'şer ml'lik, 3 tane ampul... Toplamda 3 aylık kullanım. Her ay biri kullanılıyor. Kutu içeriğinden ampüller dışında, ampulü muhafaza etmekte kullanmak üzere, kapaklı damlalık çıkıyor. (Çok alengirli bişiymiş gibi anlattım da, plastik bişi)3 gece temiz cilde sürüyorsunuz....Ne ala, çok kolay.
.........................................
Etrafımda; Bioder'in bilimum ürünlerini alıp, kullananlar vardı. Ancak, aylarca azimle ve düzenle kullanıp hiçbir sonuç alamadılar. Onların etkisiyle bugüne değin, hiçbir Bioder ürününün yanına yanaşmadım. Ancak serum için durum farklıydı. Herkes övgüyle bahsediyor, haliyle merak ettim. Öyle meşakkatli de görünmüyordu. Ayda 3 gece... Uygulama da pratikti, alıverdim. 

Ben, sadece bıyık bölgesinde denedim.(Kaş için de düşündüm ama güvenemedim) Önce tüylerden kurtuluyorsunuz. Cımbız, ağda...Hangisini isterseniz. Ancak, ağda kullanacaksanız (herhangi bir kızarıklık-tahrişe karşı) uygulayacağınız bölgeyi, yaklaşık bi gün önceden  temizleseniz iyi olur... Ben cımbızı tercih ettim.

Ampülü kırdım. Kahverengi akışkan bi sıvı. Soya sosu gibi. Pekmez gibi. Kokusu kınaya benziyor. Kına kokusunu sevmiyorum ama öyle dayanılmaz da değil. Sonuç alacak olsam, her gece koksun. Sürdükten sonra, (kurumaya yakın) yapışkanlı kahverengi bi iz bırakıyor. O da olur. Evde sempati topluyosunuz :)

İlk gece sürdükten sonra, (çok kısa süreli) hafif bir yanma-karıncalanma gibi bişi hissettim. (Belki de psikolojik) Sonraki 2 gece yanma-manma bişi yoktu. 3 gece kullandım. Akışkan bi yapı olduğundan öyle bol bol da sürülemiyor, ampülün yarısı kaldı. Kutu içinde "7 güne kadar saklanabilir" yazıyor. Ama "Kalırsa 7 gün sürebilirsin" yazmıyor:) Bu sebeple kalanı attım. Kardeşi, arkadaşı, annesi ile aynı evde yaşayanlar bi kutuyu pekala 2 kişi kullanabilirler....2 kişiye garanti yeter...Hem daha da eğlenceli olur :)

SONUÇ : Her ay 3 gece olmak üzere, ilk 2 ampülü kullandım. Son ampül kaldı. Şimdilik "Tüy azaldı, inceldi, geç çıkıyor" gibi, iddialı değişimler olmadı. Kutu içeriğinde; "6 aylık kullanım sonunda tüylerde %56 azalma" yazıyor. Belki bi kutu daha alsam sonuç alınabilir ama bende tuhaf bir etki oldu. Özellikle 2. ampul sonrası, bıyık bölgesi pütürcüklendi. Ufacık ufacık iğne ucu çapında bi sürü renksiz sivilceler. Yanısıra, uyguladığım alan aşırı kurudu. (Tabi burda cildimin aşırı alerjik olduğunu söylemeliyim.) Ama devamını getirmeye ürktüm. Etraftan hala övgülü sözler duyuyorum ama malesef kendi adıma kalan son ampulü süremeyeceğim :(

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder