30 Mayıs 2012 Çarşamba

Bioderma Photoderm Max SPF20 Kullanım

Hassas ve yağlı ciltler için güneş kremi. 40 ml'lik ambalajda, eczanelerde 50 TL. fiyatla satılıyor. (İnternette daha ucuza gördüm.)


Güneş alerjim olduğundan, yaz kış güneş kremi kullanmak zorunda olanlardanım. Güneş koruyucu özellikli 15-20 faktörlü nemlendiriciler, kışın belki ama özellikle yazın bende yetersiz kalıyor. Geri dönüşü olmayan lekelere yenileri ekleniyor :(  Haliyle yaz boyu 50 faktörlü güneş kremleriyle yaşamak zorunda kalıyorum.

Güneş koruyucu kremlerin en sıkıcı tarafı öncelikle sivilce yapmaları ve ne yazık ki Bioderma Photoderm max' da da sivilce problemi yaşadım. Yağlı ve hassas ciltler için olanı almama rağmen, ilk hafta ağrılı sinir bozucu sivilcelerim oldu. Eczacı; uzun süredir güneş koruyucu kullanmadığım için sivilcelenmiş olabileceğimi, bir ay kullanmamı, geçmezse içeriğindeki çinkonun alerji yapmış olabileceğini, o durumda da bırakmamı önerdi. Yorum ne derece doğru bilmiyorum ama çaresizce inanmak istedim ve kullanmaya devam ettim. Kremi kullanışımın 1.ayı bitti... Sivilceler hafifledi, eski yoğunluk ve acıda değiller ama hepten geçti, kurtuldum diyemem:(

Ürünün yapısına gelince, oldukça akışkan bi krem... Bildik güneş koruyucular gibi ciltte beyaz bi tabaka oluşturmuyor. Daha doğrusu evet ilk anda beyaz bi etki var ama dakikalar içinde emiliyor, cilt renginiz normale dönüyor. Bu yönüyle derdi yok. Güneş ürünlerinin en sıkıcı tarafı parlama... Parlama ve yağlı görünüm hissi (benzelerine göre az olmakla birlikte) ne yazık ki bu üründe de var. Pudrayla şunla bunla o parlaklık bi nebze giderilebilir mi bilemiyorum, ama kendi adıma gün içinde güneş koruyucuyu tazelemem gerektiğinden bunu yapamadım.

Sonuç olarak; Derdi bitmeyen cildim için farklı bir güneş koruyucu arayışlarına girdim...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder