3 Mayıs 2012 Perşembe

BIODERMA Sebium Peeling Gel - DERMALOGİCA Daily Microfoliant Kullanım

Cildin arınması için günlük rutin tekrarların yeterli olmadığını düşünüyorum. Üşengeçliğim galip gelmezse haftada 1-2 peeling yapmaya gayret ediyorum.


Bunca zaman, türlü türlü markalar denedim. (Murad, Vichy, Clinique, Biotherm vb) Genelde, ucuzu-pahalısı, iddialısı-iddiasızı hepsi aynıydı. Ancak epey zaman önce bir testerla keşfettiğim, sonrasında bittikçe aldığım, severek kullandığım bir marka vardı. Dermalogica daily microfoliant. Yine bitmişti, yenisini almak üzere yola koyulmuştum ki, iktisatlı olacağım tuttu. "Hepsi aynıdır nasılsa, 75 ml'lik bir peelinge 180 TL vermeyeyim" deyip, (eczacı yönlendirmesiyle) Bioderma peeling aldım. 


Bioderma peeling 100 ml'lik kutuda, 45 TL'ye satılıyor. (Gerçi bu söylediğim fiyatlar etiket fiyatları. Hep dediğim gibi, fiyatlar her eczanede farklı. Tanıdık bi eczacınız yoksa, bikaç eczaneye sormadan almamanızı öneririm.)


Bioderma ürünlerinde, çoook mucizevi sonuçlar olmuyor ama, cildin dengesini alt üst eden sonuçlar da olmadı, haliyle en inandığım markalardan biri. Ama peelingini pek sevmedim. Piyasada 9-10 TL'ye satılan peelingleri bilirsiniz, denemişsinizdir. İşte Bioderma peeling, (bence) onlardan daha özellikli değil. Gözle görülür bir değişiklik, elle farkedilir bi pürüzsüzlük ve yumuşama hissi yok. 


"Peeling canım bu, ne değişiklik olacak?" derseniz, cevaplayayım. Örneğin; Dermalogica daily microfoliantı kullanınca yüzünüze bi nur iner! (İçindeki pirinç enzimlerinin cildi ağarttığına rivayet edilir) Arındığınızı hissedersiniz.(Ya da, "Ben öyle hissederdim" diyelim :)Ha bu arada dermalogicanın kafa karıştıran tarafı yok mu? Var. Şöyle ki; peelingle ortaya çıkan bu beyazlaşma sağlıklı mıdır veya zararı nedir, orası meçhul :(
Çevremde, özellikle doktor önerisiyle peeling kullanan insanların tercih ettiği peeling markalarından biri de Bioderma peeling. Şikayet edeni duymadım. Alerji-sivilce gibi nahoş sonuçlar duymadım. Bende de bi sorun olmadı. Ancak, Biodermanın peelinginde, Dermalogica peelingdeki gibi ışıl ışıl bir sonuçla karşılaşmadım.


Sonuç : 
 1. "Bir peelinge 180 TL verilmez" derseniz, tercihiniz : Bioderma peeling olmalı.
 2. "Sen dermalogica diyosun da, bir peeling neden beyazlaştırsın, içinde kafa karıştırıcı bişiler olmalı, işkillendim" derseniz, tercihiniz : Bioderma peeling olmalı.
 3. "Genelde hekimler ve eczacılar hangisini öneriyorsa, o olsun" derseniz, tercihiniz yine : Bioderma peeling olmalı. (İstisnasız herkesin bu markayı önermesi size de ilginç geliyor mu?Ya da ben mi fesatım acaba ;) )
 4. "Ay aman nasıl olsa hepsi aynı, para da mühim değil, bari sonucu gözle görebileyim" derseniz, tercihiniz : Dermalogica peeling olmalı. 

Benim ne yapacağıma gelince. Önce, itinayla bioderma peelingi bitireceğim :) Ki, muhtemelen 4-5 ay gider. Sonrasında...Dermalogica' yı (Her ne kadar beğensem de) ederinden pahalı bulduğum için, Bioderma'yı da sonuçsuz bulduğum için, almayacağım. Daha önce kullanmadığım, kullananı duymadığım BABE peeling var. Deney tahtasına çevirdiğim yüzüme, bir de onu süreceğim. Gelişmeleri yazarım.

2 yorum:

 1. bioderma peelingten tam anlamıyla niçin memnun kalmadınız?

  YanıtlaSil
 2. Sevgili Susam Yağı;

  Bioderma peeling sivilce veya alerji yapmadı. Bu anlamda bir memnuniyetsizliğim olmadı. Ancak postta da bahsettiğim gibi özel bi sonuç göremedim. 7-8 liraya marketlerde satılanlarla aynı sonucu alacaksak, 40-45 lira neden ödeyelim? İşte buna cevap veremediğimden, bioderma peelingi yeniden almayı düşünmüyorum.

  Hatta yeri gelmişken bişi anlatmak isterim. Bir arkadaşım, bildiğimiz türk kahvesi telvesiyle yüzüne yumuşak dairesel hareketler yaptığını söyledi. Üşenmedim denedim. Sonuç : Kadife gibi bir cilt :)

  Başka bir postta yazdığım üzre, komşu teyze tariflerini sevmiyorum ama, kahve telvesiyle aldığım sonuç bile daha farkedilirdi. Daha arınmış, yumuşak bi his. Uzun vadede gözüme kestirip denemeyi düşündüğüm peelingler var ama ara sıra kahve telvesi denemeye değer.

  Sevgiler.

  YanıtlaSil