3 Mayıs 2012 Perşembe

Dermalogica Active Moist Kullanım


Dermalogica Active Moist - Nemlendirici krem. Suni koku ve renklendirici içermez. (yazıyor)

Dermalogica'nın bi sürü ürününe bayılırken (örn : pure night), birkaç ürününü gereksiz buluyorum. Active moist de bunlardan biri. (En gereksizi için bknz : Dermalogica multi active toner :) ) Active moist iki farklı boyda satılıyor. 50 ml' lik (150 TL civarında) ve 100 ml' lik (220 TL civarında). Yağsız, hafif, akışkan bi yapısı var. Sürdüğünüz anda emiliyor olması güzel. Ancak, bana hiç uymadı.

Neden? 

Dermalogica'nın, her cilt tipi ve sorunu için bir ürünü var. Kuru cilt için, yağlı cilt için, ton farklılığı olan için vs vs...Ama (zannediyorum) karma cilt için bir nemlendiricisi yok :) Nereye giderseniz gidin size ancak Active Moist nemlendirici öneriliyor. Ancak, gelin görün ki; Active moist nemlendiricinin içinde, "yağlı cilt için" yazıyor ! Haliyle pek içime sinmedi.(Ben mi pimpirikliyim acaba)

Neyse uzatmayayım, karma cildinize, yağlı cilt kremini alıyorsunuz. Sürüyorsunuz, sürüyorsunuz, fakat o da ne, cildiniz günden güne matlaşıyor. Evet matlaşmak ! Kurumak değil. Cildinize dokunduğunuzda; nemli/elastik, ama sanki cildinizin rengi çekilmiş gibi! "Parlamıyor işte, ne güzel" diyebilirsiniz, ama bu en azından benim çok isteyebileceğim hoşuma giden bişi olmadı. Farklı yıllarda, toplamda 2 kutu kullandım. İkisinde de, cildim kağıt gibi göründü.

Sonuç : Olmayınca da olmadı, bana uymadı. Kendi açımdan, cildim karma kaldığı müddetçe, Dermalogica active moist almayı düşünmem. Ancak; şöyle de bi gerçek var ki kremin beğeneni çok fazla...Doktorların önerdiği nemlendicilerden...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder