4 Mayıs 2012 Cuma

Dermalogica Spesial Cleansing Gel Kullanım

Dermokozmetik markaları henüz bu kadar çeşitlenmemişken aldığım, bir dönem severek ve güvenerek kullandığım bir üründü.

250 ml'lik ambalajda, yaklaşık 107 TL civarında satış fiyatıyla.

Geçmiş zaman kullanıyorum zira artık kullanmıyorum. Şöyle ki; bu temizleyiciyi senelerce tek başına kullandım. Sabah / akşam bununla yıkadım. Üşenmezsem tonikledim, nemlendirdim vs vs. Meğer onca zaman yanılmışım. Yanılmışım diyorum, çünkü, çok sonra bir satıcı, "Special Cleansing Gel' in tek başına kullanmanın yetersiz olduğunu, Special Cleasing Gel' in tamamlayıcı bir temizleyici olduğunu, öncesinde yine Dermalogica'nın Pre Cleanse temizleyicisi kullanmak gerektiğini"(150 ml'lik ambalajda, yaklaşık 127 TL civarında) söyledi.

E ama ben bunu senelerce tek başına kullanmıştım ! Evet tamam ölmedim de:) E, keşke biri söylemiş olsaydı. (Gerçi, üzerine tonik süründüğüm zamanlarda, pamukta hala makyaj kalıntıları görürdüm, ama ne yalan söyleyeyim gerçeğe uyanmamıştım!)

Bazı markalara, sebebini benim bile bilmediğim şekilde güveniyorum (Reklamcılar bu sorgulamasız marka güvenini açıklayabiliyor, ama şimdi uzatmayayım) Dermalogica da bunlardan biri. Hala severek kullandığım ürünleri var ancak bir daha asla temizleyicisiyle aram düzelmedi. Elimde yarım bi şişe var ama kullanmıyorum. Arada plansız gelip, yatıya kalan "Temizleyici var mı?" diyen misafirlere veriyorum. Misafir mi az geliyor, jel mi bereketli bilemedim. 2 senedir bitmedi gitti !

Sonuç :  Kendi açımdan söylemem gerekirse, iki ayrı temizleyiciye para vermek istemem. Hadi onu geçtim diyelim, "Şimdi bununla temizleyeyim, şimdi de ötekiyle temizleyeyim" diyecek kadar enerjik de değilim."Ay aman n'olcak, iki kere yıkarım, üşenmem, parası da mühim değil" diyenleri de, olanca tembelliğimle taktir ederim.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder