8 Mayıs 2012 Salı

Mavala Double Lash (Kirpik-kaş uzatıcı) Kullanım

Mavala' nın tırnak ürünlerini (oje ıvır zıvır) severek kullanıyorum. Özellikle asetonsuz oje çıkartıcısını(Mavala Extra Mild Nail Polish Remover) güvenli buluyorum. 

Gelelim, Mavala Kirpik besleyici/uzatıcısı mevzusuna...Bir ara, etrafımdaki herkesin çokça sardırdığı üzere, kirpik uzatıcılara sardırdım. Birkaç marka için çok iyi şeyler duymuş olsam da pahalı buldum. Mavala aldım. 10 ml'lik oje şişesi gibi bir şişede, (şimdilerde) 40-50 TL arasında fiyatlarla satılıyor. 30 gün her gece kullanmanız, sonrasında haftada 2-3 kullanmanız gerektiği yazıyor. Fırçası, rimel fırçası gibi. Dolayısıyla sürülmesi kolay, pratik.


İlk 30 gün, (Nasıl motive olmuşsam!) aksatmadan her gece kullandım. Gündüz kullananı var mıdır bilemiyorum ama ben kullanmadım. Çünkü, sürdükten sonra ürünün kremsi yapısı kuruyor. Kirpikleriniz bembeyaz oluyor. "Yok, ben önce mavala sürerim, üzerine rimel sürerim" diyenlere de baştan söyleyeyim. İşe yaramıyor. Rimel şekilsiz ve pütürcüklü kalıyor. Haliyle sadece gece kullanılabilir.


30 gün kullanım sonrasında kirpiklerim nispeten kalın, kıvrık ve parlak göründü. Uzunluk konusunda dikkat çekici ve farkedilir bir sonuç almadım.


30 gün sonunda bir süre, haftada 2-3 defa kullandım, sonra üşengeçliğime yenildim. 1-2 ay kutunun yanından bile geçmedim. Tekrar aklıma gelip, sürmeye kalktığımda, serin ve karanlık yerde muhafaza etmeme rağmen ürünün yapısı değişmişti. Hala sürülebilirdi ama akışkanlığı değişmiş, yoğunlaşmıştı. Kirpiklerime sürüp kuruduğundan eskisinden daha da beyaz topak topak tuhaf bi etki bırakıyordu. Kullanmayı bıraktım. 

Zaman içinde önce kirpiklerimdeki  parlaklık gitti. Kıvrıklık vs gibi etkiler kayboldu.1 yılın sonunda, kirpiklerim eski halinden farklı değildi. 

Sonuç : Bence, bu tip ürünleri kullandığınız sürece sonuç alıyorsunuz, bıraktığınızda zamanla başa dönüyorsunuz.  Geçici bi parlaklık oluyor. Uzadığı-uzamadığı konusunda çok iddialı değilim. Birazcık parladı-kıvrıldı diyelim. İddialı sonuçlar beklenmiyorsa kullanılabilir. 


Unutmadan; alerji yapmadı, lens kullanıyor olmama rağmen zararını görmedim. 

Bir diğer söylenti; Badem yağı... Hint yağı... Buğday yağı vb. Uzattığına rivayet ediliyor. Bunların her birini ayrı ayrı zamanlarda denemişliğim var. Ancak akışkan yapıları nedeniyle göze sızmalarına engel olmak zor. Bi nevi göze yağ damlatmak ! Kaç defa denedimse, ne kadar dikkat etsem de, sabahları kan çanağı gözlerle uyandım. Kirpik uzasın derken, sağlık elden gidecek korkusuyla, komşu teyze reçetelerinden vazgeçtim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder