4 Mayıs 2012 Cuma

Murad Clarifying Mask (Arındırıcı Kil Maskesi) Kullanım

Doğal kil bazlı formülü ile gözenekleri derinden temizlemeye ve cildinizi arındırarak akne oluşumunu engellemeye yardımcı olur.(yazıyor)
.......................................................................

Kil maskesinin en iyisi de nasıl olur bilmem. Bugüne dek hiçbirinde enteresan bi sonuç almadım. Fayda da görmedim, zarar da. Ama işte öğretilmiş bi ritüel. Cildin yağlıysa kil maskesi sürersin ! Sorgulama-uygula ! E iyi peki :)

Aldığım son kil maskesi Murad Clarifying Mask(75 gr'lık ambalajda, yaklaşık 135 TL), bitmedi ama kullanmayı bıraktım, gözle görülür hiçbir sonucu olmadı... T bölgem hala ışıl ışıl parlamaya devam ediyor !!! 

Bir daha da almayacağım. 
Neden? Anlatayım...

Aslında, otu çöpü karıştırıp evde yapılan maskeleri sevmiyorum. Koskoca kozmetik endüstrisi milyon testle bir krem üretiyor. Sonra biri çıkıp diyor ki ; "Dışardan almana gerek yok, 2 yumurta kır-birazcık da bilmemne otu ekle, al sana krem" ... Ölür müsün? Öldürür müsün?!

Ev yapımı ıvır zıvıra karşı tavrım böyleyken, bunun yegane istisnası kil maskesi. 

Tarif basit. Artık marketlerde bile satılan doğal kil aldım.(Yedi sülale sürsek bitmeyecek gramajda, 4 TL) Bir de gül suyu. (Yine markette, Rosense gül suyu. 65 ml, 3 TL) Suyla da karıştırılabilir ama ben gül suyunu tercih ettim. Bir kahve fincanının dibine 1 çay kaşığı kil, üzerini basacak kadar gül suyu ekledim. Öylece bi karıştırıp, T bölgeme sürdüm. 10 dk bekledim, yıkadım. Kilse kil. Hem de en doğal hali. Haftada 1-2 yapıyorum. Hiçbir olumsuzluk görmedim. Ha yüzüme nur da dolmadı ama, en iyisi denilenlerle kıyaslayınca...Vallahi onlardan eksik kalmadı. 

Sonuç : Murad (denediğim ürünlerde sorun yaşamadım) iyi bi marka... Bu postta derdimiz Murad'la değil, genel olarak kil maskeleriyle :)Her maske alınır, ama kil maskesi alınmaz-alınmamalı. Ayıptır, yazıktır :) Ona vereceğiniz paraya misal iyi bi nem maskesi alın, kili de evde hazırlayın derim. İlle de "Ben evde uğraşmam, alacağım" diyene de, "Ucuz pahalı pek fark yok gibi farketmez, çok kasma hangisinin fiyatı aklına yatmışsa onu al." derim. Daha da karışmam :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder