10 Mayıs 2012 Perşembe

Novocrin Placenta Şampuan / Balsam Kullanım

Daha önceleri Kerastase, Alterna gibi markalar kullanırken, mevsimlik saç dökülmelerinin önü bir türlü kesilmeyince, sağdan soldan duyduklarımla Novocrin Plasenta Şampuan ve Balsam kullandım. Ürün çeşitliliği bol. Yağlı saçlar / Kuru saçlar vb için farklı şampuanlar var. Ancak ben "Dökülen saçlar" ibareli olanı kullandım.Her zaman yaptığım üzre, almadan önce, forum ve bloglara baktım. Bu ürün grubuna dair, neredeyse mucize gibi bahsediliyordu. "Saçımın dökülmesi hemen durdu, yeni saçlar çıkmaya başladı" vb. İddialı laflar !

Şampuan da balsam da 300 ml'lik ambalajda, (eczanelerde) 26 TL civarında satılıyor. Ancak, ben parfümeriden her ikisini de 20'şer liradan aldım. Şampuanın kokusu (herkes bu kokuyu farklı tarif ediyor) bence kolonya kokusu gibi. Anlayacağınız, öyle mis mis bi koku değil. Balsamın belirgin bi kokusu yok. Şampuanı (üzerinde yazdığı üzere) 3 defa masajla kullandım. Balsamı saç kremi niyetine... İkişer kutu bitirdim. Dökülmeye farkettiğim bi etkisi olmadı. 

SONUÇ : Fiyat olarak, market markalarının fiyatlarına yakın. Ama nedense, market markalarından daha güvenli hissettiriyor. "Sürekli farklı markalar deniyorum" diyorsanız, bi kere de bunu deneyebilirsiniz. Ancak, "Yok yeni saç çıktı, yok dökülme durdu" lafları fikrimce şanstan ibaret. Öyle olacağı varmış, şampuan da üstüne denk gelmiştir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder