14 Mayıs 2012 Pazartesi

Roc Soya Unify Day / Gündüz Kremi Kullanım

Ara ara; markalardan, bi sürü şey denemekten, bi sürü şey seçmekten bıkıp dandik markalar kullanıyorum. (ismini vermeyelim ayıptır:)) Alerjik cildim de bu zihni sinir kafamı ödüllendirmek için, saçma sapan tepkiler veriyor. Belki 15-20 günü hiçbişi kullanmadan geçiriyorum.

İşte böylesi molalar sonrasında, ROC ürünleri ile soluklanıyorum. Bugüne kadar Roc ürünlerinde (Roc Hydra + gibi) çok fazla bişi vaadetmeyen basit nemlendiricilerini sürüp sürüştürdüm. Belirgin bir yarar da görmedim, zarar da görmedim. Ancak, geçtiğimiz aylarda, cilt tonundaki düzensizliklere ve lekelere yönelik Roc Soya Unify gündüz kremini kullandım. Aslında set olarak satılıyordu ama "Önce gündüzünü alayım, işe yarar gibi gözükürse gecesini de alırım" diye düşündüm. 50 ml'lik pompalı kutuda, 75TL civarında satılıyor.

Gelelim etkilerine : Bir kutu bitene kadar düzenli kullandım. Gerçi; "8 haftada lekeler gözle görülür ölçüde azalır" yazıyordu ama bir kutu 8 hafta yetmedi. Cilde verdiği nem fena sayılmazdı, yumuşacık oluyordu. Ancak, kullandığım sürede, lekelerimde ve cilt rengi düzensizliklerimde farkedilir bişi görmedim.

Zaman zaman, "Acaba gece kremi ile birlikte, set olarak kullansam, kullanmakta ısrarcı olsam bir sonuç alır mıydım?" diye düşünsem de, "Bu zamana kadar olmayan, herhalde 2.kutuda da olmazdı" diyerek yeni bir tane daha almaktan vazgeçiyorum.

SONUÇ : Roc sevdiğim bi marka, bu ürün de nemlendirici olarak iyi, fakat benim cildimde leke sorunuma faydası olmadı :(

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder